wypadek na pasach

Wypadek na pasach. Na co może liczyć pieszy?

Dodano 03.01.2018, Kategoria: Blog, Tagi:

Chociaż przejścia dla pieszych są zazwyczaj dobrze oznakowanie, cały czas dochodzi na nich do wypadków. Zdarza się, że kierowca przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle, a pieszy zbyt szybko wbiega na pasy. Czasami któryś z nich po prostu zagapi się lub rozkojarzy i dochodzi do nieszczęścia. W najlepszym wypadku kierowca zatrzymuje się i udziela pomocy poszkodowanemu pieszemu. Zdarza się jednak, że kierowcy uciekają z miejsca zdarzenia. Czy pieszy może liczyć wtedy na odszkodowanie powypadkowe?

Odszkodowanie

Wszyscy kierowcy powinni posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. To właśnie z niego w pierwszej kolejności wypłacane są odszkodowania dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Niestety zdarza się, że niektórzy kierowcy zapominają o przedłużeniu ubezpieczenia lub o opłaceniu składki, lub po prostu uciekają z miejsca zdarzenia. Wtedy jednak pieszy może ubiegać się o wypłacenie odszkodowania z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Osoby, które zostały poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych często skarżą się, że ubezpieczyciele wypłacają im dość niskie kwoty. Dlatego coraz więcej kancelarii prawniczych oferuje swoją pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań. Doskonale orientują się one w kruczkach prawnych i wiedzą, jak interpretować umowy z ubezpieczycielem. Doświadczony prawnik pomoże poszkodowanemu wypełnić wszystkie dokumenty tak, by uzyskał od os ubezpieczyciela zadowalającą go kwotę. Szukając pomocy prawnika warto wybrać takiego, który specjalizuje się w odszkodowaniach komunikacyjnych i ma w tym zakresie spore doświadczenie.

Tylko odszkodowanie?

Dobra kancelaria może pomóc poszkodowanemu w dochodzeniu swoich innych praw. Często poszkodowanemu należy się także zadośćuczynienie za doznany ból fizyczny i psychiczny, np. gdy po wypadku wpadł w depresję. Niekiedy może ubiegać się on o zwrot kwoty, której nie był w stanie zarobić przez wypadek, np. przez nieobecność w pracy. W wypadku cięższych uszczerbków na zdrowiu kancelaria może pomóc w uzyskaniu renty.


facebook