szybki rozwód

Szybki rozwód

Dodano 14.03.2018, Kategoria: Blog, Tagi:

Wiele małżeństw w Polsce nie przechodzi próby czasu. Często zdarza się, że małżonkowie mimo lat spędzonych razem nie mogą się porozumieć i decydują się na rozwód. W zależności od temperamentów małżonków zakończenie małżeństwa może trwać kilka miesięcy, ale zdarza się też, że sprawa ciągnie się latami. Dlaczego tak się dzieje?

Podział majątku

Zazwyczaj problematyczne są sprawy, w których para musi podzielić się majątkiem i nie może w tym zakresie osiągnąć porozumienia. Podobnie dzieje się w przypadku ustalenia zasad opieki na dzieckiem. Zdarza się, że jedno z małżonków chce ograniczyć drugiemu kontakty z dzieckiem lub dorośli nie mogą porozumieć się w kwestii wysokości alimentów. W tym wypadku sam rozwód para uzyskuje dość szybko, jednak jeszcze przez długi czas musi spotykać się w sądzie w towarzystwie prawników. Problematyczne są też sprawy, w których jedno z małżonków chce udowodnić winę za rozpad małżeństwa drugiemu. Zazwyczaj oskarżana strona broni się, przez co rozwód trwa wiele miesięcy.

Bez orzekania o winie

Uzyskanie rozwodu jest o wiele łatwiejsze, jeśli małżonkowie ustalą większość kwestii przed złożeniem pozwu. W przypadku par, które nie posiadają dzieci, wystarczy notarialnie pozałatwiać kwestie majątkowe, by pozew dotyczył samego rozwodu. Jeśli obie strony oświadczą, że chcą rozwodu i nie mają wobec siebie żadnych roszczeń, często rozwód udaje się uzyskać już na pierwszej rozprawie. Warto jednak pisząc pozew skorzystać z usług kancelarii oferującej porady prawne. Dlaczego? Dobry prawnik napisze pozew tak, by dla sądu było wszystko jasne i nie miał on wątpliwości co do zgodnego stanowiska małżonków o rozejściu się. W przypadku, gdy w pozwie są niejasności może zdarzyć się, że sąd będzie próbował godzić zwaśnionych małżonków i wyznaczy kolejny termin rozprawy. Prawnik zazwyczaj przygotowuje nie tylko pozew o rozwód, ale także gotową odpowiedź na niego do złożenia przez drugiego z małżonków. Dzięki temu rozwód można uzyskać nie tylko szybko, ale również stosunkowo tanio.


facebook